Anihilacja 2018 lektor pl

Zakonnica 2018 cały film cda

Anihilacja 2018 lektor pl to film oparty na książce Jeffa VanderMeera “Unicestwienie”. Główną bohaterką jest Lena (Natalie Portman), były żołnierz, która postanawia dołączyć do ekipy kobiet wyruszających do tajemnicznej Strefy X – niewyjaśnionego fenomenu naukowo-ekologicznego. Owa strefa pojawiła się nagle, w wyniku uderzenia czegoś na kształ meteorytu niewiadomego pochodzenia. Pierwsze oddziały wojska, które zostały tam wysłane, nie wróciły. Kobiety stoją więc przed śmiertelnie niebezpieczną misją.

lex Garland to czołowy przedstawiciel kina autorskiego, który posiadł rzadką umiejętność tworzenia inteligentnych filmów dla mas. “Anihilacja” perfekcyjnie to pokazuje. Obraz ten ma wszelkie elementy oraz motywy znane z kina rozrywkowego, które Garland filtruje przez swoją wrażliwość i wyobraźnię, jednocześnie igrając z przyzwyczajeniami widza.

I już na samym początku reżyser dobitnie daje nam znać, że zrobił ten film po swojemu, albowiem w pierwszej scenie zdradza on praktycznie całe zakończenie “Anihilacji”!

Tak! W czasach, gdy filmowcy gorączkowo próbują wymyślić interesującą intrygę i potem robią wszystko, by dochować tajemnicy i nie spojlerować zakończeń, Garland idzie pod prąd, od razu odsłaniając przed nami wszystkie karty. To, co ogląmy w pierwszych scenach dzieje się chronologicznie na samym końcu.

Jest to o tyle interesujący i istotny zabieg, że od pierwszych chwil zupełnie inaczej kalibruje nasz odbiór całego filmu. Odwraca uwagę od tajemnic, zwrotów akcji, efektów specjalnych i tym podobnych fajerwerków, kierując ją ku głównym zagadnieniom o jakich “Anihilacja” opowiada.

 

 

17
01:55:00

Dodaj komentarz