Przyciąganie (2017) Lektor PL

 

Przyciąganie (2017) Lektor PL Niezidentyfikowany obiekt z kosmosu zmienia ludzkie pojęcie o życiu poza Ziemią. Lokalni mieszkańcy z Moskwy zbierają się, by przyjrzeć się statkowi kosmicznemu. Szybko jednak okazuje się, że obcy zmuszają ludzi do przemyślenia konceptu istniejącej cywilizacji.

Obcy statek kosmiczny rozbija się w Moskwie w rosyjskim blockbusterze science-fiction reżysera Fiodora Bondarchuka.
Współczesna Moskwa staje się polem bitwy o przetrwanie rasy ludzkiej. Przyciąganie to wybuchowy thriller, którego fabuła jest napędzana przez światowej klasy efekty wizualne. Reżyser Fiodor Bondarchuk jest synem Siergieja Bondarchuka, który był znanym radzieckim reżyserem oraz zwolennikiem rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, co zapewne znajduje odzwierciedlenie w patriotycznym podtekście politycznym tego filmu. Choć Bondarchuk twierdzi, że przesłanie jest bardziej uniwersalne niż lokalne. Wcześniej jego najnowszym projektem był epicki Stalingrad (2013), który Rosja bezskutecznie zgłosiła do prestiżowej nagrody jaką jest Oscar.

Przyciąganie jest już przebojem w kraju, gdzie wyświetlany był w formacie 3D Imax obok zwykłych 2D. Wpasowuje się w stylistykę wcześniejszych filmów, takich jak Dzień Niepodległości, Wojna Światowa, Dzielnica 9 i RoboCop. Niecodzienny rosyjski hit science-fiction, powinien on przyciągać widzów, choć bariera językowa może okazać się przeszkodą na anglojęzycznych rynkach.

43
02:12:00

Dodaj komentarz