Tomb Raider 2018 lektor pl

Kliknij aby oglądać

Tomb Raider 2018 lektor pl

W najnowszym filmieTomb Raider 2018 widzimy, jak zgrana Alicia Vikander atakuje Lara Croft w opowiadanej historii w stylu Casino Royale. Zdecydowanie zbyt nieprzyjemny w swoich problemach z porzucaniem taty, pierwszy akt „prolog” zaciska się boleśnie, aż zacznie się prawdziwy najazd grobowca. Rezygnacja z jakiegokolwiek „realizmu” w drugim i trzecim rozdziale, wciąż wydaje się rozgrzewką dla głównej roli …

Lara Vikandera pracuje jako londyńska kurierka rowerowa, zaprzeczając pozornej śmierci ojca siedem lat wcześniej. Oczywiście, jego „żyjąca wola” kasety i papiery kierują ją na tajemniczą japońską wyspę, legendę Bogini Śmierci i mroczną organizację, Trinity. Cue, bieganie, skakanie, uderzanie, kopanie i dyndanie nad klifami, wodospadami i bezdennymi dołami.

Z pewnością jest to jeden z lepszychfilmów, zapożyczenie (kradzieży) atmosfery i fragmenty fabuły z restartu gry Tomb Raider 2013, ale nie jest to bezproblemowe.

Pierwszym z nich jest duch wypraw Angeliny Jolie z lat 2000., wciąż zapamiętany z czułością (mimo że Cradle of Life był straszliwym Bond knock-off) dla archaicznej i seksownej wersji Lary Angeliny.

Vikander (Ex Machina, Bourne) jest w pełni zaangażowany w zaokrągloną i wrażliwą nowicjacką wersję Lary, z godnym podziwu występem fizycznym w skrypcie, który chce mieć swój tort i rozbić go przez wraki statków, szalejące bystrza, eksplozje i jedno-na – Jedno uderzenie z profesjonalnymi najemnikami. Pojawiające się poobijane i elegancko zakrwawione, przekształcenie Lary z rowerowej kurierki w Jedi-come-Wonder-Woman w niecałą godzinę zabiera trochę połknięcia. Od traumatycznego pierwszego zabójstwa, Vikander wyrywa połowę ciężko uzbrojonych zbroi Trinity z wygodnym łukiem i strzałą w ciągu dwóch minut bez mrugnięcia okiem – stopień zabójstwa, którego zazdrościłaby nawet Katniss Everdene.

460
01:58:00

Dodaj komentarz